BESZERZŐI MENTOR PROGRAM
Mindenki fejlődhet. Mentorod bármikor lehet. Nincs korhatár.
CÉLOK
A célunk egyrészt, hogy a beszerzési döntéshozók új, felelős, etikusan és professzionálisan gondolkodó generációjának nyújtsunk segítséget és netwörköt, másrészt beszerző kollégák összekapcsolása olyan beszerzési vezetőkkel, vagy szakemberekkel, akik mentorként támogatást szeretnének nyújtani a tudásuk átadása révén szakmabelieknek.
A mentori kapcsolat kölcsönös haszonnal és – persze – örömmel jár mind a mentor, mind a mentorált számára.
A mentor program vázát meghatározott fejlesztési terv adja, ahol nincsenek teljesítményelvárások, értékelések, jó vagy rossz jegyek.
Az együttműködés kereteit mentor és mentorált együtt alakítja ki, a célok elérésben mindketten felelősséget vállalnak. A beszélgetések témáit, az együttműködés módszertanát közösen határozzák meg.
A közösen lefektetett szabályok teszik a kapcsolatot bizalmi viszonnyá, ahol őszinte kérdésfeltevések és őszinte válaszok, fejlesztő visszajelzések, emberi/szakmai dilemmák kerülhetnek terítékre és megvitatásra, mivel csak így valósulhat meg a mentorálás célja.
A mentori kapcsolat témái nem elvont elméleti témák, hanem konkrét személyes tapasztalatokon alapulnak, egy meghatározott struktúrát követve.
Nem pusztán tudásátadásról van szó, hiszen a coaching szemlélet is jelen van, ami lehetővé teszi, hogy a mentor értő figyelemmel forduljon a mentorálthoz, megértse kérdéseit, céljait és elvárásait, és így együtt keresnek új eszközöket, megoldásokat az adott témában.
A mentor feladata, hogy a mentori módszertan használatával, személyiségével és hozzáállásával biztosítsa a folyamat hatékonyságát és szakszerűségét.
Ez egy olyan hosszú távú fejlesztési folyamat, melyben mindkét résztvevő fél elkötelezett a saját szakmai és személyes fejlődése iránt.
RÉSZLETEK A JELENTKEZŐKNEK
Miért? Hogyan? Meddig? A lenti címekre kattintva minden fontos információt megtalálsz a jelentkezéssel és a mentoring folyamatával kapcsolatban. De ha mégis hiányolsz valamit, írd meg nekünk a mentorprogram@beszerzes.hu címre!
Mentoráltaknak
Jelentkezési határidő: 2024. január 31.
- Hiszünk benne, hogy a mentor-mentorált kapcsolat nagyon különleges és személyes. Olyan beszerzési szakemberek vállaltak mentor szerepet a programban, akik nemcsak a szakma kiváló alakjai, hanem nyitott, motiváló és pozitív személyiségek több éves beszerzői és vezetői tapasztalattal.
- Nem iskolai szempontrendszer szerint, nem vizsgáztatva döntünk arról, hogy ki vehet részt a programban, hanem a mentoraink személyesen választják ki azokat, akikre rezonálni tudnak.
- Hisszük, hogy te is tudsz adni a mentorodnak a személyiségeddel, kérdéseiddel, látásmódoddal.
- A kiválasztott mentoráltak személyre szabott “élménycsomagot” kapnak. Pontosan olyan élményeket, amelyek a legjobban szolgálják a fejlődésüket. Lesz, aki kiélezett üzleti tárgyalásokon vehet rész, lesz olyan, akit meccsre visz majd a mentora. Megint másnak személyes coachingra lesz lehetősége, vagy HR szakembertől kaphat karriertanácsokat.
- Egyéni figyelmet és támogatást kapsz céljaid eléréséhez.
- Számtalan előnyhöz juthatsz a mentori kapcsolat révén, ami segíteni fogja az önérvényesítésed.
- Olyan tudást szerzel, amivel ki tudsz tűnni, erősíteni fog.
- Felbecsülhetetlen gyakorlati tapasztalatokat szerezhetsz vezető nagyvállalatok beszerzési vezetőitől
- Kapcsolódhatsz a beszerzés.hu szakmai networkjéhez.
- Ha szeretnél publikálni, rendezvényen részt venni, személyes szakmai brandet építeni, akkor kommunikációs szakértő segít neked.
- Egyéni karriercoachingot kapsz.
- Kedvezményesen vehetsz részt a Beszerzői Báron, a szakma legnagyobb hazai találkozóján.
- A mentor programban résztvevők alumni köre a későbbiekben is segíti a fejlődésed.
Akár nappali tagozatos hallgató vagy, akár pályakezdő beszerző, vagy már egy ideje foglalkozol beszerzéssel, várjuk sok szeretettel a jelentkezésed, ha kíváncsi vagy rá, mit nyújthat neked a mentor programunk.
- Első lépésként regisztrálj az oldal alján található jelentkezési lap kitöltésével. Amit kérünk: név, elérhetőségek, felsőfokú tanulmányok/végzés éve, munkahely, beszerzési tapasztalat.
- Készíts egy maximum 5 perces videót VAGY egy motivációs levelet és küldd el nekünk a mentorprogram@beszerzes.hu címre. (Videó esetén használj nagy fájlok küldésére alkalmas szolgáltatást [pl.: WeTransfer, Mammutmail] vagy egy link továbbításával oszd meg azt saját tárhelyről). Az elkészített anyag (videó vagy motivációs levél) az alábbiakat tartalmazza:
- Bemutatkozás
- Miért választanád/választottad a beszerzést, mint pályát?
- A beszerzésen belül van-e olyan terület vagy iparág, ami kifejezetten érdekel?
- Miért szeretnél részt venni a mentor programban?
- Mi az elvárásod a programtól és a mentorodtól?
- Milyen beszerzés szakmai területen szeretnéd magad fejleszteni? (Pl. kommunikáció, projektmenedzsment, pályáztatás, kategóriamenedzsment, nemzetközi beszerzés, direkt/indirekt beszerzés stb.)
- A jelentkezők adatlapjai előszűrésen esnek át, melyet követően egy szakmai csapat választja ki a számodra legideálisabb mentort.
- Összeállítjuk az egyéni mentorcsomagodat.
- Összeismertetünk online a mentoroddal (ezt megelőzően a mentor profilok alapján tudsz preferenciát megadni)
- Ha vállalod a kihívást, és belevágsz, akkor szerződést kötünk veled, amelyben vállalod a titoktartási feltételeket és azt, hogy a program végén visszacsatolást adsz arról, hogyan szolgálta a fejlődésed a mentor program.
A mentori profillapok alapján a mentoráltak megjelölnek mentorokat, akikkel szívesen belekezdenének a mentor programba. A programban résztvevő mentoráltak mellé a megfelelő mentorok kiválasztása elsősorban a megjelölt kompetenciák alapján a mentorral közösen a beszerzés.hu csapata által történik, ugyanakkor a szakmai team arra törekszik, hogy lehetőleg a mentorált a megjelölt mentorok egyikéhez kerüljön.
2024. február 1. és 2025. január 31. között.
A program időtartama alatt minimum 6 alkalommal találkozik mentor és mentorált a program keretein belül, megállapodásuktól függően online, vagy személyesen.
Mentoroknak
Jelentkezési határidő: 2024. január 31.
A mentori kapcsolat fejleszti az önismeretet, a vezetői megközelítést/ készségeket, az attitűdöt és beszerzőként (!) a szakmai tudatosságot.
Mentorrá válhat az, akinek széleskörű szakmai és/vagy vezetési tapasztalata, tudása alapján rálátása van a szakterületére, a szervezetre, és motivált arra, hogy ezt a tudását megossza és megvitassa egy a szakmában kevesebb tapasztalattal rendelkező kollégával, hozzájárulva ezzel a fejlődéséhez.
A sikeres mentori kapcsolatból, a tudás megosztásából a mentor is profitál. Más nézőpontjával szembesülve elmélyítheti, rendszerezheti, önmaga számára is újra formálhatja felhalmozott tudását, kipróbálhatja magát egy, esetleg az eddigitől eltérő vezető szerepben, amely tapasztalat egyéb kapcsolataiban is hasznosítható.
Mindemellett a tudás átadásának pozitív, én-megerősítő ereje is van. Másokat segíteni, fejleszteni jó érzés, aki másokat felüdít, saját maga is felüdül 🙂
Beszerzési szakmában minimum 10 éves munkatapasztalatod és 3 éves vezetői tapasztalatod van és vagy küldesz nekünk egy rövid profilt magadról, vagy elküldöd az elérhetőséged és a LinkedIn profilod linkjét a mentorprogram@beszerzes.hu címre
A mentoroknak felkészítést tartunk.
Időpont: 2024. január/február megállapodás szerint
Időtartam: online, maximum két óra
Tematika:
- Mentoring célja
- Milyen lehet egy jó mentor?
- Mentor típusok
- Mentori eszköztár
- Praktikus ötletek a mentoroknak
- Keretek, énhatárok, első lépések (mentoring első alkalom; fejlesztési terv)
- Mitől válik sikeressé a folyamat?
A mentori profillapok alapján a mentoráltak megjelölnek mentorokat, akikkel szívesen belekezdenének a mentor programba. A Mentorral közösen a beszerzes.hu csapata alakítja ki a párokat a preferenciák és a témák alapján.
2024. február 1. és 2025. január 31. között.
A program időtartama alatt minimum 6 alkalommal találkozik mentor és mentorált a program keretein belül, megállapodásuktól függően online, vagy személyesen.
Sokféle „jó” mentor létezik. Nincsenek szigorúan körül határolt módszerek, vagy etikai szabályok, hogy válhat valakiből jó mentor, mivel egy mentori kapcsolatban a személyiség legalább annyira szerepet játszik, mint az eszköztár, a tapasztalat, a szubjektív megélés és a tények/tudás. A kulcs abban van, hogy mentor a mentoráltra hangolódva időben és mélységében megfelelő eszközöket választ arra, hogy a mentori kapcsolat tartalmas és mindkét fél számára előre vivő legyen. Önmagában, az, hogy valaki sikeres a szakmájában, nem jelenti azt, hogy jó mentor is válna belőle. A mentorálás olyan nyitott és tudatos szemléletmódot kíván, amihez elsősorban a fejlesztés iránti motiváció társul.
Minden típusú mentor használja a coaching eszközeit bizonyos mértékben (fókuszban a mentorált célja, kérdései, dilemmái; értő figyelem, kérdezés technika, megoldáskeresésben támogatás nyújtása stb.) és minden mentor egy valamilyen típusú példakép a mentorált számára, akinek voltak nehézségei, de építkezett belőlük és az eredményei azt mutatják, hogy sikeres. A mentor segít a kudarcokra úgy tekinteni, mint tanulási lehetőségekre. Lásd Edison mondását: „Nem kudarcot vallottam, csupán találtam 10 000 módszert, ami nem működik.”
- Készségfejlesztő – gyakorlatias, valamilyen fejlesztendő készség kiemelésével és praktikus gyakorlásával segíti a mentoráltat (pl. prezentálás, tárgyalás, üzleti terv készítés stb.)
- Tudásmegosztó – szakmai tudás átadása, milyen helyzetek állhatnak elő és akkor mi fog történni (pl. vezetőnek riportolás, állásinterjú, raktárbővítés, beszállító kiválasztás stb.), könyveket, videókat, cikkeket oszt meg és azok segítségével tanít
- Kapcsolatépítő – összehozza a mentoráltat másokkal, interjúra felkészít, vagy összeismerteti kollégáival, szakmabeliekkel, ajánlásokkal támogatja a mentoráltat.
- Atyai jóbarát, bölcs támogató – kicsit hasonlít egy barátibb kapcsolatra, aki megértő, elfogadó, figyel, nem jellemző, hogy konfrontálódik, megmutatja, hogy másoknál is vannak hasonló dilemmák, érzelmileg segít.
- Tapasztalatátadó – ami a mentor életében hasonló, azt osztja meg. A személyes megélését, ahogyan ő kezelte a helyzeteket, amiket ő látott és vél(t), tárgyalástechnikai, üzleti, vezetői, szakmai tudás átadása praktikusan.
Mentoraink
JELENTKEZÉS
A mentor programba való részvételi szándékukat a jövendőbeli mentoráltak egy online regisztrációs lap kitöltésével, a mentorok pedig külön e-mail elküldésével jelezhetik.
Lejárt a jelentkezési határidő a 2024-es év mentori programjába való részvételhez!
A jelentkezéshez elég elküldeni egy rövid profilt magadról a mentorprogram@beszerzes.hu címre, melynek az alábbiakat kell tartalmaznia:
- Ki vagyok?
- Miért szeretnék mentorrá válni?
- Mit adok/kapok mentorként?
A jelentkezés másik lehetséges módja a LinkedIn profilod linkjét ugyanezen e-mail címre való megküldése.